איתור נזילה בדירה

בדיקה בתל אביב

אחת הסכנות הגדולות ביותר המאיימות על שלמות הבית שלכם, היא נזילת מים. הסיבה לכך היא שנזילה עלולה לגרום לשלל בעיות, החל מפגיעה ברהיטים וחפצים אישיים, עבור בנזקים לתשתיות הבית עצמו וכלה בגרימת מחלות של ממש לדיירים. זו בדיוק הסיבה שבמקרה שיש חשש לנזילה, יש לבצע איתור נזילה בדירה בהקדם האפשרי.

לא תמיד קל לזהות נזילה בדירה, בדגש אם מדובר על נזילה סמויה. יכול להיות ששמתם לב לחשבון מים מנופח, אולי זיהיתם רטיבות באחד הקירות ואולי פתאום שמתם לב לריח רע שלא ברור מה מקורו. בכל מקרה, ישנן מספר דרכים לאתר את מקור הנזילה וכך גם להביא לסיומה של הסאגה בהקדם האפשרי.

למה לדאוג?

אם גם אתם לא מבינים מה הביג דיל סביב נזילות מים, אתם לא לבד. לרבים קשה לתפוס מה פוטנציאל ההרס הטמון ביסוד שכה חיוני לחיים שלנו. למרבה הצער, פוטנציאל ההרס של המים לא מסתכם רק באירועים גרנדיוזיים כדוגמת צונאמי ושיטפונות. מים המחלחלים לאיטם אל מחוץ למערכת סגורה ומצטברים בחללים לא נגישים עלולים לגרום לצרות צרורות בשלל מישורים.

ראשית, מים עלולים להוות איום של ממש הן על שלמות החפצים בבית שלכם והן על עצם יסודות הבית. הצטברות של מקווי מים לא מטופלים תוביל לריקבון של עץ, לערעור יסודות מבנה, ולהתפתחות של עובש שיהרוס כל חלקה טובה. אין ספק שיכולת הפגיעה של מים ברכוש היא רבה.

עם זאת, לא מדובר רק בפגיעה ברכוש. הצטברות של מים ולחות עלולה להוות כר פורה להתפרצות של שלל מחלות, בדגש על זיהומים ממקור פטרייתי וחיידקי. זיהומים אלו מסוכנים לכל דיירי הבית, אך מסוכנים פי כמה לאוכלוסיות עם מערכת חיסונים חלשה כדוגמת אנשים מבוגרים ותינוקות. מלבד זאת, שלוליות מהוות בית גידול אידיאלי ליתושים, אשר מלבד המטרד הכרוך בהם עלולים גם להוות סכנה בריאותית של ממש, בהיותם נשאים של שלל מחלות שאותם הם יכולים להעביר לבני אדם.

מה ניתן לעשות?

למרבה המזל, יש מה לעשות. עם הסימן הראשון לנזילה, ניתן לבצע בדיקה לא פולשנית של מערכת האינסטלציה של הבית לצורך איתור נזילה בדירה. ברגע שמקור הנזילה מאותר, ניתן לטפל בשורש הבעיה בצורה נקודתית ועם כמה שפחות נזק לבית עצמו.

הבדיקות הללו נעשות על ידי מאתר נזילות מוסמך ומנוסה, ועושות שימוש במגוון טכנולוגיות מתקדמות כדי לאפשר איתור מדויק של מקום הנזילה, חומרתה ודחיפות התיקון. בין הטכנולוגיות השונות שבהן נעשה שימוש ניתן למנות שימוש בחיישן אקוסטי הממפה את מצב הצינור והנוזל לפי גלי הקול המתקבלים מהזרם, ציוד טרמי המתבסס על הבדלי טמפרטורות בין הנוזל בצינורות לזה שנמצא מחוץ להם, ואפילו החדרת גז למערכת ומדידת ריכוזים בנקודות דליפה.

שתפו את המאמר

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב print
שיתוף ב email
איתור נזילות בגינה

לעיתים יכול להיות נדמה לנו שהגינה של הבית שלנו היא זו שההשקעה בה מהווה עדות למותרות ולזמן פנוי. אנו אוהבים

מים כלואים

במבנים וחללים רבים קיימים לא פעם נזקי מים שונים. מדובר על נזקים שחשוב לטפל בהם בטווח המיידי ולתת מענה לבעיה

WhatsApp chat
נגישות

הבית נשאר יבש
עם AT-tec!

תאמו עם המומחים שלנו בדיקה מקיפה לאיתור נזילות וליקויי בניה

 

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם