איתור נזילות בגינה

brass-1238447_1280

לעיתים יכול להיות נדמה לנו שהגינה של הבית שלנו היא זו שההשקעה בה מהווה עדות למותרות ולזמן פנוי. אנו אוהבים שהגינה שלנו מטופחת ויפה, אך אם יחסר לנו הזמן או הכסף כנראה שנרשה לעצמנו להזניח מעט את הטיפול בה. לא רק זאת, אלא שגם כאשר אנו כבר מטפלים בה, לרוב מה שמעניין אותנו נמצא מעל לפני השטח ולא מתחתיו. אנו עסוקים לרוב בגיזום הצמחים, קטיפת הפירות ובעיקר בהנאה ממעשה ידינו (או מעשה הגנן) וממה ששוזפות עינינו.

אם גם אתם מזדהים עם התיאור הזה, מומלץ לכם מאוד לעשות חישוב מסלול מחדש. מתברר כי לא רק שישנם אספקטים חשובים לגינה מתחת לפני האדמה, אלא שחשיבותם לטווח הארוך כנראה עולה בהרבה על חשיבותו של עציץ או עץ זה או אחר.

מערכת תת קרקעית

בהרבה מהבתים, הגינה יושבת על מערכת תת קרקעית מסועפת של צינורות וכבלים, שדרכם מסופקות התשתיות הבסיסיות לבית. עבור רוב הבתים, הן אספקת המים, החשמל וכבלי הלוויין, והן ניקוז מי השופכין מהבית, כולם עוברים מתחת לאדמה ומתחת לגינה. מלבד זאת, בגינות גדולות יחסית קיימת גם מערכת השקיה מסועפת.

כל המערכות הללו עלולות להיפגע ולהתקלקל יום אחד, ושימת הלב המועטה שאנו מקדישים לגינה ולמה שקורה מתחתיה עלולה להוביל לכך שנגלה את התקלה רק כשיהיה מאוחר מדי, או שנתעצל לתקן אותה גם לאחר שכבר הבחנו בה. אחת התקלות הנפוצות היא התפתחות של נזילה מאד הצינורות שבגינה, נזילה שעלולה להוות מטרד לא קטן מהרבה בחינות.

חשוב להיות קשובים

חשוב לשים לב לנזילות בגינה בהקדם האפשרי, מכמה סיבות. ראשית, הצטברות של מים יכולה הן לפגוע בשאר התשתיות שנמצאות בסמיכות לצינור המים והן לפגוע בצמחיה העשירה שנמצאת על פני השטח. שנית, נזילה לאורך זמן, ובעיקר כזו בהיקפים גדולים, עלולה להוות איום על יסודות הבית או מבנים שונים הנמצאים מחוצה לו, כדוגמת פרגולה או מחסן. שלישית, הצטברות של מים בגינה כתוצאה מנזילה עלולה ליצור בית גידול לשלל יצורים ממינים שונים, כולל כאלה שעלולים להעביר מחלות ממקום למקום כדוגמת יתושים וחיות אחרות.

זו הסיבה שברגע שבו הבחנתם בהימצאותה של נזילה, חשוב מאוד להזמין איש מקצוע שיבצע איתור נזילות בגינה. היות ואתם כנראה מעדיפים שלא יחפרו לכם את כל הגינה רק על מנת לאתר נזילה אחת, את הנזילות יחפש המאתר המוסמך באמצעות שימוש בשיטות "אל הרס" מתקדמות המאפשרות לו לעקוב אחר התקדמות המים מבלי לחשוף את הצינור ולגרום נזק לבית או לגינה.

לאחר איתור הנזילה, ישתמש המאתר ביריעות פיברגלס או לחילופין בפאצ'ים נדבקים מחומרים אחרים, שאותם הוא יחדיר אל תוך הצינור ויכווין לנקודת הדליפה. ברגע שיגיע אליה, הוא ידביק את הפאצ'ים על מנת לוודא שמים לא ימשיכו לזרום החוצה ולסכן את הגינה ואתכם.

אולי יעניין אותך בדיקה לאיתור נזילות

שתפו את המאמר

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב print
שיתוף ב email
WhatsApp chat
נגישות

הבית נשאר יבש
עם AT-tec!

תאמו עם המומחים שלנו בדיקה מקיפה לאיתור נזילות וליקויי בניה

 

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם