נזילות סמויות

THERMIC PIC

אחד התיקונים המתסכלים ביותר בבית הוא איתור ותיקון של נזילה סמויה. נזילה זו מתחבאת באחד הקירות של הבית, מצינור דולף או מתוך האסלה שלכם בזרזיף דק שכמעט ואינו מורגש. יתכן ואתם מרגישים בניחוח לא נעים ואולי אפילו החלו להופיע נקודות שחורות על הקיר המעידות על התפתחות של עובש. במקרים חריגים במיוחד, אם הנזילה היא מאחורי קירות גבס דקים, עשויות להתפתח גם פטריות על השטיח או רצפת הפרקט לפני הקיר.

איך מוצאים את הנזילה?

חברות מיוחדות מסוגלות לזהות עם מכשיר ייחודי הפועל על זיהוי טמפרטורה מאחורי הקיר את מוקד הבעיה ולתקנה. לאחר שתקנתם תשמחו לדעת כי אם לא הייתם מאתרים את הנזילה הזו בזמן יתכן והייתם גורמים לנזק ארוך טווח למבנה וליצירה של שכבת עובש מאחורי ובתוך הקירות. אז איך ניתן להסתייע במצלמה לצורך איתור נזילות מים?

יתרונות המצלמה הטרמית

איתור נזילות במצלמה טרמית מתאפשר כיום בזכות העובדה כי למים טמפרטורה שונה בדרך כלל מלאוויר. כך, צינורות ריקים מופיעים במצלמה בצורה אחת, צינורות מלאים במים בצורה אחרת ומים שדולפים מתוך הצינור יזוהו באמצעות שינוי בצבע הנראה בקלות במצלמה.

רבים חושבים כי המקום שבו הופיעו כתמי העובש הוא זה שבו מתחילה הנזילה. לו רק היה הדבר כה פשוט. המים, מטבעם, נעים בתוך הקיר עד שהם מוצאים מקום בו יוכלו להצטבר ושם תראו את העובש. מקור הנזילה יהיה בדרך כלל במקום שונה. שם יהיה צורך לפתוח את הקיר, להחליף חלק מהצינור או את כולו או לסתום את הנזילה באמצעים אחרים.

מדוע כה חשוב לאתר את הנזילה קודם לכן

פירוק של קירות עשויים מלבנים או בטון והרכבה שלהם מחדש לאחר תיקון הנזילה עשויים לעלות הון. לכן, כאשר שוכרים את שירותיה של חברה המתמחה באיתור של נזילות נסתרות אתם יכולים לדעת כי הקיר יפתח אך ורק במקום בו הנזילה נמצאת. יתכן ויהיה זה בחדר האמבטיה ויתכן שתמצאו את הנזילה דווקא בתוך הרצפה או הקיר של אחד החדרים האחרים.

אם הצלחתם לגלות באמצעות המצלמה התרמית את הנזילה, תוכלו להזמין שרברב מקצועי או להסתייע בשירותיה של החברה שביצעה איתור נזילות סמויות עבורכם ולתקן את הנזילה. איתור מוקדם של הבעיה יחסוך לכם עוגמת נפש בעתיד.

מה אם יש יותר מנזילה אחת?

נזילות סמויות עשויות להיות ביותר ממקור אחד. בבתים ישנים, למשל, בהם הצינורות עשויים מברזל בלוי וחלוד נזילות עשויות להיות הן מהאמבט והן מהמטבח. באמצעות המצלמה הטרמית תוכלו למצוא את כל הנזילות גם אם עדיין לא גרמו לנזקים. חשוב לדעת, כי לפעמים הנזק שנגרם לא מופיע אצלכם אלא בדירת השכן ועשוי לגרום לתביעה כבדה נגדכם ולהוצאות מיותרות.

לסיכום, נזילות סמויות הן אחד הגורמים הנפוצים לתיקונים מאסיביים בבית המצריכים פתיחה של קיר או רצפה. חשוב לאתר אותן בזמן ומומלץ להשתמש במצלמה טרמית מקצועית על מנת לאתר את מקור הנזילה הזו ונזילות נוספות.

שתפו את המאמר

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב print
שיתוף ב email
WhatsApp chat
נגישות

הבית נשאר יבש
עם AT-tec!

תאמו עם המומחים שלנו בדיקה מקיפה לאיתור נזילות וליקויי בניה

 

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם