בדיקות אל הרס – מה זה ומתי זה נחוץ?

בדיקות אל הרס, איתור נזילות במצלמה טרמית

 

 אף אחד לא רוצה לגלות בהפתעה שהוא עומד בפני בעיה רצינית הדורשת טיפול מיידי. כשאתם מקבלים חשבון מים מנופח או כשאתם רואים סימני רטיבות על הקירות, אתם יודעים שאתם עומדים בפני אחת כזו. חשבון כזה או סימני רטיבות מצביעים ככל הנראה על קיומה של נזילה פנימית בקירות, שלא יכולתם לשים לב אליה קודם. אתם יודעים שעכשיו עליכם לאתר את מקור הנזילה, לתקן אותה ולקוות שהבלאגן שייווצר בעקבות זה לא יהרוס לכם לגמרי את הכיס ואת התקופה הקרובה.

 

אז הורסים את הבית?

רבים חושבים שעל מנת לאתר בעיה בקירות יש צורך לשבור אותה ולהסתכל אל תוך החלל שבתוך הקיר, בתקווה שהנקודה שבה ביצעת את השבר היא אכן המיקום של מקור הבעיה. זו אכן הייתה השיטה בעבר, אך למזלנו פיתוחים טכנולוגיים מודרניים מאפשרים לנו לאתר את מקור הבעיה, להבין את ממדיה ולתכנן את הטיפול בה באמצעות בדיקות אל הרס. בדיקות כאלו כשמן כן הן, הן מאפשרות בדיקה ואיתור של הבעיה, בלי להרוס את כל מה שעומד בדרכנו.

אחת השיטות הנפוצות לביצוע בדק בית באמצעות בדיקות אל הרס היא תוך שימוש במצלמות טרמיות. מצלמות כאלו מאפשרות לנו להבדיל בין אזורים בעלי טמפרטורה אחידה, ולאתר הפרעות במשטחים שאמורים להיראות אחידים. מצלמות טרמיות משמשות במגוון תחומים, החל מניתוח עמידות של עמודי בטון וכלה באיתור של נזילות. הן מאפשרות לנו למקם את מקור הבעיה באופן מדויק, להעריך את חומרתה ולתכנן את הטיפול בה.

 

למה צריך את זה?

 לביצוע בדיקות אל הרס יש יתרונות רבים. ראשית, הם מאפשרים המשך שימוש במרחב גם בזמן הבדיקה, ויהיה זה בית פרטי או מפעל. אין צורך להשבית אזור על מנת לפרק את הקיר או הרצפה ולחפש את התקלה. שנית, הם חוסכים בזמן ומאפשרים קבלת תוצאות מיידיות כך שאין חשש שבזמן הבדיקה וניתוח התוצאות הבעיה רק תלך ותחמיר. ושלישית, הם מאפשרים טיפול ממוקד ויעיל במקור ושורש הבעיה. בצורה כזו, תהליך בדק בית בכללותו הופך למהיר, מדויק ואפקטיבי. בדיוק מה שהייתם רוצים לשמוע כשאתם תקועים בפלונטר כזה.

 

מי יכול לבצע את זה?

 לא כל אחד מוסמך או מסוגל לבצע בדיקות אל הרס. על מנת לנתח את התוצאות המתקבלות מהמכשור המתקדם יש צורך בהכשרה, מיומנות וניסיון של שנים. ניתוח שגוי של הממצאים יכול להוביל לפספוס של תקלה מרכזית, מה שיכול לגרום שהתיקון שיידרש בסופו של דבר יהיה מסיבי, פולשני ויקר בהרבה. במקרים מסוימים התקלה יכולה להיות אפילו בלתי הפיכה, ותדרוש הרס מוחלט של קיר או אזור במבנה. לכן, כשאתם בוחרים את החברה שתספק לכם את השירות הזה, ודאו שהיא מסוגלת להתמודד גם עם הבעיות המורכבות ביותר כדי שתוכלו לישון בשקט בלילה שאחרי הבדיקה.

שתפו את המאמר

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב print
שיתוף ב email
WhatsApp chat
נגישות

הבית נשאר יבש
עם AT-tec!

תאמו עם המומחים שלנו בדיקה מקיפה לאיתור נזילות וליקויי בניה

 

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם