בדק בית לקראת החורף

rain-stoppers-1461288_1280

העולם נחלק לשני סוגי אנשים, אלה שאוהבים קיץ ואלה שאוהבים חורף. עם זאת, לכל אחד מהצדדים יש נקודות שהוא אוהב אצל השני, חגיגה דמוקרטית של עונות. גם חובבי הקיץ המושבעים כנראה אוהבים לשבת בלילה קר וגשום בבית המחומם עם כוס שוקו חם, וכל המשפחה רואה יחד סרט. עם זאת, אחת התופעות המוכרות לכולנו, וכזו שעלולה לחרב את החורף אפילו לאוהביו המושבעים, היא תופעת הנזילות שמתגלות בחורף.

הנזילות הללו יכולות להיות תוצאה של מספר גורמים, שעליהם נרחיב, אך המשותף לכולן הוא שהן מהוות מטרד רציני. במקרים מסוימים הן יכולות להזיק לרכוש וישנם אף מצבים שבהם הן יכולות ממש לאיים על בריאותם של הדיירים. היות וגם ככה רוב האנשים צריכים להילחם בשפעת, אין שום צורך לאתגר עוד יותר את הגוף שלהם בהתמודדות עם מרבצי עובש ומושבות חיידקים.

מה המקור?

לעיתים נדמה שהחורף יצר אצלנו את הנזילות בצנרת, אך למעשה אין זה כך. לרוב מדובר בבעיות שהיו קיימות זה מכבר במערכת האינסטלציה של הבית, ורק כאשר הגיעו גשמים כבדים שהציפו את הצנרת, הבעיה צפה ועלתה לפני השטח. לעיתים כמויות הגשמים גדולות כל כך, עד שהן מרחיבות סדקים קיימים בצנרת או גורמות לדליפה מינורית יחסית לגרום ליצור נזילה גדולה בשל עוצמת הזרם.

המקור לנזילות יהיה לרוב צינור פגום, אם בשל פגיעה ישירה ואם בשל עייפות החומר, או לחילופין מערכת איטום גגות, קירות וחלונות לא אופטימלית המביאה לחדירה של מים דרך הקירות והתקרה. המשותף לכל הבעיות הוא, שאת כולן ניתן לאתר מבעוד מועד, אם רק מבצעים בדק בית לחורף.

בדק בית

בדק בית לחורף הוא בעצם תהליך המתבצע על ידי אנשי מקצוע מיומנים וותיקים, שיודעים לבחון את מערכת האינסטלציה של הבית בצורה מעמיקה על מנת להבטיח שלא תיתקלו בשום הפתעות במהלך החורף הבא עלינו לטובה. אנשי המקצוע שיבדקו את הבית שלכם ויכינו אותו לחורף יהיו לרוב מהנדסים או אדריכלים, והם יחפשו את תקלות האיטום ואת הנקודות המועדות לנזילות במקומות שאולי לא הייתם חושבים לחפש בהן בעצמכם. כמובן שגם אם הייתם חושבים על בדיקת המקומות הללו, היעדר ציוד, הכשרה וניסיון מתאימים כנראה היו מונעים מכם מלאתר את הנקודות בעלות פוטנציאל הנזק.

בין שלל האספקטים שיבחן הבודק ניתן למנות את מערכת הצנרת בשלמותה, בדיקת אטימות גגות וחלונות, בדיקת שיפועי מרפסות, ובדיקת חיבורי צינורות. את מערכות האינסטלציה וכן את רמת איטום החלונות בודק המהנדס באמצעות מכשירים טכנולוגיים מתקדמים המאפשרים לו לקבל תמונה מלאה על צנרת המבנה. את שיפועי המרפסות הוא ימדוד במדויק, על מנת לוודא ששיפוע המרפסת מאפשר ניקוז תקין של מי הגשמים. ניקוז בעייתי עלול גם הוא להוביל להצטברות של מים ולנזקי רטיבות משמעותיים.

שתפו את המאמר

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב print
שיתוף ב email
איתור נזילת מים, רטיבות בתקרה
נזקי מים

בניגוד לקלישאה הרווחת, דווקא מים הם טעם החיים. מים מקיפים אותנו בכל מקום, ואנו עצמנו עשויים ברובנו מים. בלי אוכל

מה יכול לגרום לנזילת מים?

כשאתם יוצאים מהמקלחת או עוברים במסדרונות הבית, תנו מבט קטן לתחתית הקירות שלכם. האם אתם שמים לב למשהו שונה, למין

WhatsApp chat
נגישות

הבית נשאר יבש
עם AT-tec!

תאמו עם המומחים שלנו בדיקה מקיפה לאיתור נזילות וליקויי בניה

 

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם