מה עושים לאחר איתור נזילה?

איתור נזילות במצלמה טרמית, מאתר נזילות

נזילה במבנה או בצמוד לו, בשטח השייך לו, יכולה להוביל לנזקים חמורים. לרוב, היא מתחילה בקטן ולא תמיד שמים לב אליה, אך כשהיא הופכת למאסיבית מאד, נראה אותה במבנה או – בחשבון המים. יש לא מעט תקלות הקשורות למים, שגורמות לנזילה ולרטיבות קלה או חמורה. תקלה במערכת הביוב וגם פיצוץ בצינור המים או בעיות בדוד הן בין התקלות הנפוצות, שזיהוין במקרים מסוימים פשוט ומהיר, ובמקרים אחרים – מורכב מאד. הדבר נכון כשלא תמיד רואים, באופן ישיר, את אותם סימנים או נזקים, שגרמה להם הנזילה או, כשמדובר בשטח נרחב שקשה, לפי מראית לזהות במדויק את אותה נקודה שהובילה לבעיה.

לנצל את הטכנולוגיה המתקדמת

תיקון נזילה בצורה מדויקת ונכונה חשוב שייעשה על ידי אנשי מקצוע מומחים ומנוסים. לפני שלב התיקון, ולו כדי לקבל את המענה הטוב ביותר, חשוב להתחיל בהליך של איתור נזילות מים. במקום להרוס לחינם את הקירות והמרצפות ואולי לפספס כמה נקודות חשובות, שהן עצמן מקום הבעיה, ניתן לנצל את פלאי הטכנולוגיה ואת הציוד החדשני המוצע כיום, המסייע באיתורן של הנזילות הנסתרות, אלו שמופיעות בצינורות החיצוניות או התת קרקעיות וגם אלו שמתגלות בחלל הפנימי של הבית. איתור כזה עשוי בהמשך לחסוך נזקים חמורים עתידיים והוצאה כספית גבוהה במיוחד.

שימוש באמצעים חדישים, כמו מצלמה תרמית אינפרא אדום, כמו מערכת אקוסטית או מערכת גז, כמו שעון מנומטר דיגיטלי ומצלמת דחף זעירה שניתן בעזרתה לצלם קווי ביוב וגם צינורות מי גשמים, הם הדרך היעילה והמדויקת לאתר נזילות ובהמשך להתחיל בהליך של תיקון נזילה באמצעות בדיקת לחץ מים. התנהלות באופן הזה מאפשר איתור מדויק של מקור הבעיה והימנעות מהרס לא רצוי של חלקי המבנה (קירות, רצפות ועוד). בעזרת המכשור החדשני אפשר לבצע בדיקה מקיפה של המקום כולו ולקבל דו"ח מפורט, הכולל פרטים אודות התקלה והנזילה והרטיבות שאותרה. זהו פתרון אידיאלי במקרים של נזילות סמויות, שלא ניתן לראות אותן פיזית במבנה, פתרון המצריך הסמכה רלוונטית וגם את הידע כיצד להשתמש כהלכה במכשור ולאתר את הנזילה.

ומה עכשיו?

עתה, משאותרה הנזילה, הגיע שלב התיקון. את תיקון הנזילה מבצע בשטח אינסטלטור מומחה, המתאים את אופי הטיפול למידת חומרת הבעיה, כמו גם למקום שבו היא אותרה. במצבים מסוימים יידרשו אנשי מקצוע נוספים לצורך שבירת הקיר או המרצפות באותו המקום בלבד שבו אותרה הבעיה ולעיתים תידרש החלפה של הצנרת כולה. מכיוון שניתן לאתר באופן מדויק את מקור הנזילה, התיקון יהיה פשוט ומהיר הרבה יותר ויחסוך שבירה מיותרת של שטחי קיר נרחבים וגם רצפות רבות. כך היה בעבר, אך כיום, בזכות הפיתוחים הטכנולוגיים בתחום איתור הנזילות והשימוש בכל האמצעים הקיימים המסייעים בכך, הפתרון איכותי וגם אם יקר יותר, הרי שבטווח הארוך משתלם מאד וחסכוני. 

שתפו את המאמר

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב print
שיתוף ב email
נזילות סמויות

אחד התיקונים המתסכלים ביותר בבית הוא איתור ותיקון של נזילה סמויה. נזילה זו מתחבאת באחד הקירות של הבית, מצינור דולף

WhatsApp chat
נגישות

הבית נשאר יבש
עם AT-tec!

תאמו עם המומחים שלנו בדיקה מקיפה לאיתור נזילות וליקויי בניה

 

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם