מהי רטיבות קפילארית?

עיצוב ללא שם (58)

רטיבות מהסוג קפילארי זו רטיבות שגורמת למים לעלות מעלה מהמרצפות או הקיר והוא סופג אותם לתוכו. כאמור, כאשר המים מטפסים בניגוד לכוח המשיכה נוצר גם המונח הזה קפילארי ובעברית פירושו נימיות שככל שהן דקות יותר המים יעלו גבוה יותר והתוצאה? הרס גדול למבנה ולערך שלו בהווה ובעתיד. 

יש כל מיני סיבות בגינן נגרמת רטיבות או נזילות בפרט כאשר הסיבה היא בנייה לא תקינה שגורת לרטיבות הזאת לטפס לכל עבר, בתחתית הקיר, מתחת לריצוף ולעיתים גם מתחת הקרקע ולכן עוד במסגרת התכנון של איטום המבנה חשוב לבדוק זאת ולנקוט את כל האמצעים שימנעו מהרטיבות לעלות מעלה דרך היסודות של מבנה. 

יש לכם שטיחים מקיר לקיר? יש לכם ריצוף חיצוני? אולי בשלב הזה חשוב לבדוק ולבצע איתור נזילות לפני שיהיה מאוחר מדי. 

איך יודעים שיש רטיבות קפילארית? 

אפשר ואפילו מומלץ לאתר רטיבות קפילארית ב2 דרכים והם לחצוץ או להפריד בין הרטיבות לבין הקירות או לחילופין לייצר מצב של הספגת בטחון או טיח בחומרים שמשמשים לאיטום ויכולים למנוע ספיגה כך שאם המים יגיעו "הקירות ידחו ולא יספגו אותם". 

רטיבות קפילארית ניתנת לטיפול ובמסגרת איתור רטיבות במבנה אפשר למנוע אותה ולהפסיק את פועלם של המים מלטפס מעלה ולגרום לנזקים קשים במיוחד למבנה ולערכו. בגדול, אפשר לזהות רטיבות מסוג זה במבנים שיש בהם ליקוי של איטום או לחילופין בניינים שבהם לא עשו מלכתחילה איטום נכון. 

הרטיבות תופיע בחלק התחתון של הקיר בדרך כלל יהיה אפשר לראות את הרטיבות על הפנלים עצמם. באמצעות ציוד מתאים כמו מצלמה תרמית אפשר לגלות את הנקודתיות וכן באמצעות בדיקה בשינוי טמפרטורה כנהוג בכל הליך של גילוי נזילות בחלל כזה או אחר. 

איך מטפלים ברטיבות קפילארית? 

כאמור, רטיבות קפילארית תופיע בחלק התחתון של הקיר ובאמצעות מצלמה תרמית או גלאי לחות יהיה אפשר לאתר את הבעיה ולטפל בה. תוהים מה הסימנים לבעיה זו? אם נתקלתם מעל לפנלים בכתמים על הקיר, בועות או כל בליטה ועובש הסבירות לרטיבות קפילארית ולכן רצוי לטפל בה כמה שיותר מהר. 

חשוב לאתר את מקור הרטיבות באמצעות נותני שירות מקצועיים בעלי כלים ושיטות שהוזכרו בפסקה הקודמת. לאחר שמאתרים חשוב מאוד לייבש את המים הכלואים מתחת לאותה הנקודה ובמקרה הצורך יידרש לפרק את האריח ולהחליפם ואפשרות נוספת היא לייבש באמצעות מייבשים מיוחדים. 

אז אם כבר ניסיתם הכול ודרככם לא צלחה זה סיפור אחד, מאידך גיסא, אם אתם נכנסים למבנה חדש הדבר הראשון שחשוב לעשות זה לבדוק ולאתר את הנזילה באמצעות מאתר נזילות הרבה לפני שאתם "שמים את כל התשלום על השולחן"! 

בסופו של דבר כשאתם מזמינים את המאתר אתם מאפשרים לעצמכם לקבל את כל התשובות אם לשכור, לקנות או לוותר מראש על הכניסה למבנה.

שתפו את המאמר

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב print
שיתוף ב email
איתור נזילת מים, רטיבות בתקרה
נזקי מים

בניגוד לקלישאה הרווחת, דווקא מים הם טעם החיים. מים מקיפים אותנו בכל מקום, ואנו עצמנו עשויים ברובנו מים. בלי אוכל

WhatsApp chat
נגישות

הבית נשאר יבש
עם AT-tec!

תאמו עם המומחים שלנו בדיקה מקיפה לאיתור נזילות וליקויי בניה

 

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם