מה זה בדק בית ולמי זה מתאים?

Untitled design (2)

כאשר מדברים על עבודות שמקורן בדק בית מדברים על מכלול דברים עבור הבניין המשותף לרבות הדירה שזה עתה קניתם.

 כמו כן, משמש הליך של בדק בית לא רק במצבים של קניית נכס חדש או כניסה לבניין חדש אלא גם כשרוכשים נכס שמצריך שיפוץ או אז עולות השאלות בנוגע לעניין איתור נזילות מים, בעיות בנקודות חשמל לרבות מתקלים בעלי חשיבות בענייני הערכאות המשפטיות.

לא מבינים במה מדובר? עומדים לפני רכישת נכס חדש או שאולי קניתם נכס ואתם רוצים לשפץ אותו אבל לא בטוחים שהמחיר שניתן לכם די הוגן? הנה כמה דברים על אודות בדק בית ואיך זה יכול לסייע לכם הרבה לפני שתכנסו לנכס המבוקש. 

הקשר בין התנהלות אפקטיבית לבין בדק בית 

בין כל הדברים שיידרשו מכם הדבר האפקטיבי ביותר שיועיל לכם זה עניין בדק הבית אל מול כל הגורמים הנדרשים, זאת כדי לוודא כי אכן קיבלתם או תקבלו את כל מה שמגיע לכם הן מטעם המוכר והן מטעם הקבלן וסביבתו. 

בדיקת בדק בית תבחן את הנכס ומתוך הכרות מעמיקה עם תחום הבנייה תקפיד על כל התקנים ותפעל בדיוק כפי שהחוק דורש. בסופו של דבר זה לא משנה אם אתם קונים נכס חדש או שאולי קניתם ונגררתם לבית משפט, מה שחשוב הוא הדוח המפורט שאותו תקבלו לאחר בדיקה ואיתו תוכלו לגשת לכל ערכאה משפטית כדי לתת חוזקה והסכמה לטענות המוצדקות שלכם. 

איתור נזילות כחלק מבדק בית 

אחת המשימות הלא חשובות פחות כחלק מהליך בדק בית זה גם עניין האינסטלציה, המים וכמובן הנזילות הסמויות. כאמור, כל נכס שיש בו בעיה ולו קטנה ביותר עלול להיפגע, לרדת בערכו וכן לפגוע גם בסביבה הקרובה. 

לכן, כאשר נעזרים בבדיקות בדק הבית לא רק שחוסכים עוגמת נפש עכשווית ועתידית אלא גם מצליחים להשיג נכס במחיר שמתאים לו וברוב המקרים נמוך יותר מכפי שהוצע מלכתחילה. 

כשיש דוח איתור נזילות מחויב האדם שמכר לכם את הנכס לתקן את העוולה שנוצרה לכם שאם לא כך, תוכלו לקחת את ההסכמות והדוחות ולהציגן בבית משפט- הכול כדי לקבל את מה שנשלל ומגיע לכם על פי חוק. 

בדיקת הנזילות מתבצעת בצורה מקיפה ורחוקה משימושים בפטיש פשוט או כלי אוניברסלי כזה או אחר. למעשה, כשאתם מזמינים שירותי בדק בית הם יודעים היטב מה עליהם לעשות כדי לאתר את הנזילה בלי לפגוע בסביבה ומבלי לייצר נזקים גדולים יותר.

כמו כן, גם במצב שבו תרצו למכור את הנכס בדיקה זו תקל על הדברים "תאלץ אתכם" לתקן את הבעיה וכך ברוב המקרים לעבור את מבחני בדק הבית ולקבל עבור הנכס את שווי הנכון לאחר התיקון. 

מוכרים או קונים נכס? אל תעשו את זה לפני שאתם פונים לבדק בית. 

שתפו את המאמר

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב print
שיתוף ב email
נזילות סמויות

אחד התיקונים המתסכלים ביותר בבית הוא איתור ותיקון של נזילה סמויה. נזילה זו מתחבאת באחד הקירות של הבית, מצינור דולף

WhatsApp chat
נגישות

הבית נשאר יבש
עם AT-tec!

תאמו עם המומחים שלנו בדיקה מקיפה לאיתור נזילות וליקויי בניה

 

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם