הדרכים שיעזרו לך לזהות נזילה כמה שיותר מוקדם

2ndBG-1.png

בתוך הקירות והרצפה של הבית שלנו יש עולם ומלואו: קווי תקשורת, כבלי חשמל וצינורות מים נמצאים בתוכם, ומספקים לנו מאחורי הקלעים את כל הכלים לפעילות היומיומית שלנו. עד כדי כך יומיומית – שלפעמים אנחנו שוכחים שהם בכלל שם.

לפעמים אנו מקבלים תזכורת עגומה לקיומה של רשת הקווים והצינורות האלה. קורה שאחד הקירות או התקרה מתחילים להתבצק, להשחיר ולהתקלף, ולבשר לנו על נזילה מאחד הצינורות שלנו או של השכנים. הבעיה היא, שלא תמיד מקומו של הכתם עוזר במשימת איתור נזילות מים בבית, וייתכן שהטפטוף התחיל בנקודה אחרת על הקו.

מדוע חשוב לאתר מקור של נזילה כמה שיותר מוקדם

ראשית, נזילה באחד הקירות או התקרה היא פגע אסתטי משמעותי. לא בכדי ברוב המקרים הקירות שומרים על גוון אחיד, כלל עיצובי היוצר הרמוניה בבית ומהווה למעשה מסגרת לעיצוב האישי שלנו: תמונות, גופי תאורה ועוד. כתם נזילה שובר את ההרמוניה הזו, ומהווה פצע בולט מאוד לעין במרחב.

חשוב מכך, איתור נזילות מים מוקדם ככל שניתן חיוני לבלימת הבעיה ולצמצום נזקים עתידיים. ככל שהטיפול בתקלה יתקיים מוקדם יותר, כך סביר להניח יותר שתיקון הצנרת הפגומה יהיה מינימלי יותר, ולאחר התיקון של התקלה – השיקום העיצובי יהיה מהיר וזול יותר: השטח הפגום יהיה קטן יותר, ועומק הפגיעה יהיה מצומצם יותר.

דרכים לזהות שבבית שלנו יש נזילה

לא צריך להמתין לכתם הארור כדי לדעת שאחד הצינורות שלנו לא מתפקד כנדרש ומטפטף מים כל הזמן. האינדיקטור הטבעי ביותר לחשוד בנזילה הוא חשבון המים: אם קיבלתם חשבון חריג, אפילו ביחס לעונה החמה בה יש נטייה להשתמש ביותר מים, הדליקו אצלכם נורה אדומה. סימן נוסף יכול להיות רעש חדש ולא מוכר מבעד הקירות.

חשוב לשים לב שלעתים הכתם, שהוא הסימן הברור ביותר לכך שיש נזילה, יכול להצטבר דווקא מאחורי רהיטים או חיפויים שיש אצלכם על גבי הקיר, ולא תוכלו לראות אותו עד שהוא יתפשט וייצא אל מחוץ למסתור. אולם, באתגר איתור נזילות מים בבית, כדאי להימנע מלהגיע למצב כזה, ולנסות להיות עירניים לסימנים המקדימים האחרים.

הטכנולוגיות החדשניות לאיתור נזילה חוסכות זמן וכסף

ניחוש של מקור הנזילה יכול לעלות לכם בבזבוז משאבים רבים: זמן, כסף ועצבים. לאחר שפותחים קיר אין דרך חזרה, וצריך לשקם את האזור הפתוח גם אם הנזילה בכלל רחוקה משם. לכן, במקרים בהם לא ניתן לזהות בוודאות את מקור הבעיה, איתור נזילות מים מחייב בדיקה מקצועית.

מבין הטכנולוגיות החדישות שהומצאו למען איתור נזילות מים בבית ניתן למצוא מצלמת חום (תרמית) מבוססת אינפרא אדום. מצלמה זו מבחינה בין טמפרטורות שונות במרחב וצובעת אותם בצבעים שונים, וברוב המקרים בעל מקצוע יוכל להצביע באמצעותה ברמת דיוק גבוהה על מוקד הדליפה.

אפשרות פופולרית נוספת היא שימוש במגבר אקוסטי. נזילה תמיד מלווה ברעשים, אך לא תמיד נוכל באמצעות השמיעה שלנו לזהות אותם. לכן, ישנם מגברים מיוחדים הרגישים מספיק כדי לזהות את הרעשים, וחשוב מכך – להצביע ברמת רזולוציה איכותית מאוד על המקור שלהם.

חשוב להיעזר באנשי מקצוע

בשוק ישנן טכנולוגיות נוספות, כגון בדיקות לחץ, מערכות גז ומדי לחות דיגיטליים. כל אחת מהאפשרויות יעילה יותר בנסיבות מסויימות, בהתאם למצב בשטח. לכן, חשוב להיעזר באיש מקצוע הן בבחירת האמצעי והן באיתור מקור הנזילה עצמו.

נתקלתם בנזילה בבית? צריכים סיוע מקצועי?חברת AT -tec  לשירותכם לכל בעיה וייעוץ מקצועי

שתפו את המאמר

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב print
שיתוף ב email
נזילות סמויות

אחד התיקונים המתסכלים ביותר בבית הוא איתור ותיקון של נזילה סמויה. נזילה זו מתחבאת באחד הקירות של הבית, מצינור דולף

WhatsApp chat
נגישות

הבית נשאר יבש
עם AT-tec!

תאמו עם המומחים שלנו בדיקה מקיפה לאיתור נזילות וליקויי בניה

 

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם