כל הדרכים לאיתור נזילות מים

איתור נזילה בצנרת בעזרת מכשור אקוסטי, איתור נזילות מים

אין ספק שאחת הבעיות שאף אחד מאתנו לא רוצה להתמודד איתן, היא נזילה של מים ממערכת האינסטלציה של הבית או המשרד. מדובר בגורם נזק משמעותי הן במשק הפרטי והן במוסדי, שכן כל כמה שהמים הם יסוד החיים, הרי שטמון בהם גם פוטנציאל הרס לא קטן. במאמר זה נסקור את כל הדרכים לאיתור נזילות מים. נגלה שגם כאן, כמו בהרבה שדות אחרים, התקדמות הטכנולוגיה באה לעזרתנו, וכן שגם כאן, כמו בהרבה שדות אחרים, בחירה של איש המקצוע הנכון תחסוך לכם המון כאב ראש ותאפשר לכם לישון בראש שקט כשאתם יודעים שהבעיה טופלה והיא מאחוריכם.

להרוס את הבית?

למרבה הנוחות, הטכנולוגיות המודרניות המשמשות באיתור נזילות מאפשרות איתור "שקט", כלומר, כזה שלא מצריך חפירה בצינורות והרס של חלק מתשתיות הבית רק על מנת לאתר את המקור. באמצעות השיטות האלו יכול איש מקצוע מיומן לקבוע את מיקום הנזילה, את מקורה, את גודלה ואת דחיפות הטיפול בה, ואת כל אלו בלי לחשוף אפילו לא צינור אחד. מכשירי דימות משוכללים וניסיון עומדים לרשותו של איש המקצוע, כך שלאחר הבדיקה שלו אתם יכולים ללכת לישון בראש שקט.

מה השיטות?

השיטה הראשונה, היא שיטת איתור נזילות בדירה באמצעים אקוסטיים. בשיטה הזו, בדומה לשיטות דימות המשמשות בבית החולים, חיישן מאשר את זרימת המים בצינורות באמצעות הקול שהיא מפיקה. המכשיר רגיש כל כך, שהוא יכול לאתר הפרעות בזרימה וכן זרימה בכיוונים שבהם היא לא אמורה להיות. היות ומדובר על איתור של גלי קול, אין צורך לפרק את הצינור ולחשוף את הקיר על מנת לבצע את הבדיקה הזו ולקבל תוצאות מהימנות ביותר.

השיטה השנייה, איתור נזילות בעזרת גז, נעשה שימוש בהחדרה בועיות גז למערכת, על מנת לאתר נזילה בדירה. הגז המוחדר הוא שילוב של חנקן וחמצן, שהינו גז ידידותי הן לסביבה והן למערכת הצינורות שלכם. לאחר מיפוי הצנרת והחדרת הגז לצינור, יכול מאתר הנזילות לראות איפה יש דליפה באמצעות איתור שינויים בריכוזי הגז לאורך הצנרת.

שיטה נוספת, ושימושית לא פחות, היא איתור נזילות בדירה באמצעות מצלמה טרמית. המצלמות הללו, המוכרות לכולנו מסרטים, סדרות טלוויזיה ומשחקי מחשב, יכולות להביא תועלת גם בתחום הזה. באמצעות שימוש במצלמה טרמית יכול המאתר לזהות שינויי טמפרטורה בסביבת הצינור, וכך לקבוע הן את קיום הנזילה והן את חומרתה.

הכל נשאר במקום

באמצעות שימוש בשיטות הלא-פולשניות הללו, יכול מאתר הנזילה לקבוע את כלל המאפיינים שלה מבלי לחפור בקירות הבית שלכם שלא לצורך. רק לאחר איתור הנזילה באופן ודאי יבוצע תיקון כירורגי עם נזק מינימלי לתשתיות הבית, וזאת על מנת לוודא שהבעיה מטופלת באופן יסודי מהשורש, עם הפרעה מינימלית ככל האפשר לשגרת החיים.

שתפו את המאמר

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב print
שיתוף ב email
נזילות סמויות

אחד התיקונים המתסכלים ביותר בבית הוא איתור ותיקון של נזילה סמויה. נזילה זו מתחבאת באחד הקירות של הבית, מצינור דולף

מים כלואים

במבנים וחללים רבים קיימים לא פעם נזקי מים שונים. מדובר על נזקים שחשוב לטפל בהם בטווח המיידי ולתת מענה לבעיה

WhatsApp chat
נגישות

הבית נשאר יבש
עם AT-tec!

תאמו עם המומחים שלנו בדיקה מקיפה לאיתור נזילות וליקויי בניה

 

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם