כיצד להתמודד עם רטיבות בתקרה?

רטיבות בתקרה

רטיבות יכולה לגרום לבעיות מאוד רציניות בבית שלכם. הרטיבות יכולה לפגוע במבנה הבית, לגרום לריחות לא נעימים וכמובן גם לפגוע בבריאות בני המשפחה. יש לטפל ברטיבות מכל סוג ובכל מקום בבית בהקדם האפשרי. רטיבות מהתקרה יכולה להיגרם מנזילת צינור מים מהקומה מעליכם ומסיבות נוספות.

 

אל תזלזלו בחשיבותה של רמה הלחות התקינה בביתכם. רמת לחות גבוהה היא לא פחות ממפגע ביתי שיש לשים לב אליו. קרדית האבק, חיידקים וכימיקלים רעילים חיים טוב בסביבה לחה. הלחות עלולה לגרום לאלרגיות, כאבי ראש, תסמיני אסטמה, קוצר נשימה ואפילו שיעול כרוני.

מה עושים כשכבר יש רטיבות מהתקרה?

ראשית, חממו את הבית. חום מאדה לחות באוויר, לא צריך להיות באמצעות תנור, העיקרון הוא שהטמפרטורה בבית תהיה יותר חמה מהטמפרטורה בחוץ- רצוי מעל 15 מעלות צלזיוס. במידה והקומה למעלה היא חלק מהבית בדקו האם יש נזילת מים כתוצאה מהאקלים או מחדר השירותים הממוקם בקומה העליונה. במידה ואתם גרים בבניין, שוחחו עם השכנים מלמעלה תיידעו אותם בבעיה.

רטיבות מהתקרה יכולה להעיד על בעיה מאוד חמורה ולכן מומלץ להיעזר באנשי מקצוע בעלי מכשור טכנולוגי המשמש כשיש צורך איתור נזילות סמויות ולפתרון הבעיה ללא נזקים.

הדרכים למניעת רטיבות

שמרו על עירנות

שימו לב למבנה הבית שלכם, וודאו כי אין רטיבויות שלא הבחנתם בהם בתוך השגרה העמוסה. רטיבות מהתקרה לרוב מורגת באופן מיידי כיוון שהיא מטפטפת ישירות עלינו, ואנחנו לא יכולים להתעלם. אך לעיתים מדובר בכתם לח שלא נבחין בו.

השתמשו במסירי לחות

ישנם מספר דרכים להסיר את הלחות בבית ולמנוע רטיבויות. לא כולם יודעים אך במזגנים החדשים היום, ישנה אפשרות של מיזוג ללא לחות, או צמצום הלחום באוויר היוצא מהמזגן, וכבר הבית שלכם יהיה יבש יותר. 

בנוסף לכך, שטיחים מסייעים בשמירה על הלחות בבית, הלחות מאוד אוהבת שטיחים ונדבקת אליהם. כמו גם חיפוי קיר מויניל וטפטים אטומים מסייעים בלכידת הלחות

תאווררו את הבית והשתמשו בצמחים מצמצמי לחות

אוורור נכון ותדיר של החלל הוא חיוני, חוץ מהעובדה שהלחות תפחת, בית מאוורר הוא בית בריא יותר לבני המשפחה. אפשרות נוספת עבורכם היא השימוש בצמחים התורמים משמעותית לצמצום הלחות בבית. צמחים טרופיים כמו קיסוס אנגלי, שושנת השלום ועוד הם צמחים שסופגים את כל המים שהם צריכים מהאוויר במקום דרך השורשים.

איתור נזילות עם חברה מומלצת

חברת AT–tec הינה חברת ייעוץ הפועלת בתחום בדיקות אל הרס וליקויי בניה. החברה מתמחה באיתור נזילות, בעיות בקווי ביוב ובעיות איטום וגם בדק בית. הציוד הטכנולוגי המתקדם מאפשר לחברה מתן פתרונות מקצועיים ויעילים בדרך מדירה ואיכותית ללא נזקים.

לסיכום

רטיבות מהתקרה יכולה להיגרם מגורמים ומשתנים רבים. רטיבות ולחות בבית לא בריאה וכמובן עלולה לגרום לנזקים במבנה הבית בנוסף לנזקים הבריאותיים. יש להיות ערניים ולשים לב במידה ויש שינויים בתקרה, קילופים או כתמי לחות שונים. אבחון מוקדם של הרטיבות תחסוך לכם עוגמת נפש וכמובן גם כסף. 

מחפשים חברה לאיתור נזילות? חייגו עכשיו למספר 072-3301506 או עברו לעמוד צור קשר ונשמח לעמוד לשירותכם.

שתפו את המאמר

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב print
שיתוף ב email
איתור נזילה בצנרת

רבים מאיתנו מכירים את הסיטואציה הזו. כתם מתחיל להתפשט בקיר, וההבנה מתחילה לחלחל. לעיתים לא מדובר בקיר אלא בארון, ולעיתים

WhatsApp chat
נגישות

הבית נשאר יבש
עם AT-tec!

תאמו עם המומחים שלנו בדיקה מקיפה לאיתור נזילות וליקויי בניה

 

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם