מזהים דליפה מצנרת הביוב הראשית? כדאי לכם לקרוא

עיצוב ללא שם (61)

מערכת הביוב היא מערכת שלעיתים לא נותנים לה את היחס המספק ולכן כשהיא עולה על גדותיה ברוב המקרים מאוחר מדי לעצור את הנזקים הגדולים וההשלכות שהיא מותירה מאחור.  לכן כאשר מערכת הביוב רבת השימושים תאותת שיש בעיה ולו הקטנה ביותר זה בהחלט מעמיד אתכם בבחינת הדברים ויפה שעה אחת קודם.  

רוצים למנוע את הנזק הבא ולמגר נזקים ועלויות גם לסביבה? במאמר שלפניכם נדבר על איתור נזילות באמצעות צילום קווי ביוב ופתרון הבעיה על הצד הטוב ביותר. 

הצילו יש דליפת צנרת ביוב ראשי- דרכי טיפול 

יש אין ספור סיבות בגינן עלולה להתקיים דליפת צנרת ביוב ראשי, אלו יכולים להיות מגבונים המושלכים לתוך האסלה, תחבושות, פסולת תעשייה, אבנים, מתכת, סמרטוטים, שערות ועוד. כל אלו הם בהחלט גורמים העלולים להחמיר את הבעיה ובסופו של דבר לגרום לביוב לעלות על גדותיו. 

בחלק מהמקרים אפשר לצפות את הדליפה או הסתימה ובחלק מהמקרים זה עלול להתרחש כשהביוב כבר עלה על גדותיו. במצב של דליפת צנרת ביוב ראשי חשוב לתת מענה מהיר משום שזו כבר לא בעיה נקודתית אלא בעיה העלולה להפוך תוך זמן קצר למפגע תברואתי קשה ביותר. 

מכאן גם חשיבות הטיפול המהיר בבעיה כך שלא רק דיירי המקום לא ייפגעו אלא גם הסביבה עצמה העלולה ללקות במפגעים תברואתיים לא פשוטים. במקרה שכזה חשוב לוודא את הדברים מקרוב ולשלול בעיה גדולה יותר גם בהיבט הכלכלי. 

במקרים שבהם סתימה חוזרת על עצמה ונוצרת דליפה יש צורך בשטיפה יסודית של הביוב ולעיתים גם בהחלפת צנרת ומכאן חשוב ביקורו של אינסטלטור בעל מקצוע עם ניסיון שיאתר את הבעיה וימזער אותה עד כמה שניתן. 

מה עושים כשהתקלה גדולה יותר מכפי שחשבתם? דליפה בביוב ראשי וחשיבות גילויה בזמן 

כאשר יש דליפה במערכת ביוב ראשית חובה לדווח על כך במהירות זאת כדי למנוע כפי שכבר צוין מפגע תברואתי גדול יותר. בחלק זה יבוצע בידוד של החלק הבעייתי כך שהביוב יחזור לפעול בצורה תקינה והחלק הפגוע לא יזהם את שאר הסביבה. 

כחלק מפועלו של נותן שירות מקצועי תיבדק נקודת הדליפה, כמו כן ייבדק גם מיקומה והתאריך או השעה שהתגלתה הבעיה לרבות הסיבה והתיאור שלה. בחלק מהמקרים שבהם תהיה התערבות של רשויות בנזק גדול יותר יועברו נתונים לממונה על הבריאות ובו זמנית גם למנהל רשות המים כך שכל התמונה תהיה ברורה לרבות כמות השפכים שדלפו. 

כאשר חשבון המים גדול יתר על המידה ויש סימני רטיבות בכל נקודה בבית זו בהחלט סיבה לשלול גורמים כמו דליפה מהביוב הראשי. בסיכום דבר, עצם הגילוי לא רק שיחסוך לכם כספים, אלא גם ימנע נזקים כמו שבירת קירות וחיפוש ארוך ומייגע. 

 

שתפו את המאמר

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב print
שיתוף ב email
WhatsApp chat
נגישות

הבית נשאר יבש
עם AT-tec!

תאמו עם המומחים שלנו בדיקה מקיפה לאיתור נזילות וליקויי בניה

 

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם