איך לאתר נזילות באמצעות מצלמה תרמית

איתור נזילות במצלמה טרמית, מאתר נזילות

רבים חושבים שכאשר יש נזילה מאחד הצינורות בבית, בין אם זה בקיר ובין אם ברצפה או בתקרה, ניתן לזהות בקלות את מקור הבעיה פשוט באמצעות הכתם הבצקי המופיע בדרך כלל. אולם, ישנן מספר סיבות לכך שהישענות על הכתם הנראה לעין היא לא הפתרון היעיל. קודם כל, הכתם לא מופיע מיד עם ההתפרצות, ונזילות כדאי לזהות כמה שיותר מהר. מי שמקדים את הכתם חוסך הרבה כסף וזמן בתיקונים הנדרשים. מעבר לכך, לעתים כתמים יכולים להצטבר דווקא במקומות נסתרים מהעין, כמו למשל מאחורי רהיטים גדולים.

חשוב משני אלה – הכתם עלול להטעות. במקרים רבים מקור הנזילה לא נמצא בדיוק היכן שהכתם מופיע, ועלול אפילו להיות רחוק משם.
בגלל כל אלה, מומלץ להיעזר באיש מקצוע המתמחה באיתור נזילות. איתור מקצועי של הנזילה, למשל על ידי צילום תרמי לאיתור נזילות, יחסוך זמן וכסף יקרים, ויכול לצמצם את הנזקים האסתטיים שנגרמים בעקבות הנזילה או בעקבות הטיפול בה.

כיצד ניתן לאתר נזילה באמצעות מצלמה תרמית

מצלמה תרמית היא מצלמה מבוססת חום, היודעת להבחין בין טמפרטורות שונות במרחב. המצלמה מראה לאיש המקצוע המפעיל אותה מפה של האזור המצולם, כאשר כל רמת חום צבועה בצבע אחר. איתור נזילות במצלמה תרמית מתאפשר על ידי הבחנה בין אזור הדליפה ושאר הקיר, כאשר מטבע הדברים באזור הדליפה ובשאר הקיר יש טמפרטורות שונות.
המצלמה המבוססת על איפרא אדום היא מדוייקת ואמינה ביותר. באמצעותה ניתן לסרוק את כל הצנרת הסמויה מן העין, ולזהות את מקור הדליפה מבלי לפתוח את הקירות והרצפות מעבר לנדרש. באמצעות צילום תרמי לאיתור נזילות, מציאת מוקד הדליפה יעיל יותר, הטיפול בבעיה מהיר יותר, והנזק האסתטי יורד למינימום ההכרחי.

אפשרויות בדיקה נוספות

צילום תרמי לאיתור נזילות הוא האמצעי הפופולרי ביותר כיום בשוק. יחד עם זאת, ישנם אמצעים נוספים, שכתלות במקרה הספציפי עשויים להיות מתאימים יותר. למשל, כאשר הצנרת נמצאת בתוך קיר כפול או אם הצנרת היא של מים קרים בלבד – המצלמה התרמית תתקשה באיתור.
אחד האמצעים הנוספים הוא שימוש במגבר אקוסטי, המזהה רעשים חריגים בתוך הקירות או מבעד לרצפות, כאלה שהאוזן שלנו לא מסוגלת לשמוע. רמת הדיוק של אמצעי זה היא גם כן גבוהה, ויכולה לאתר אפילו נזילות קטנות.
במקרים אחרים, ניתן להיעזר בהחדרת תרכובת גז למערכת הצינורות, ובאמצעות מכשיר המבחין בין ריכוזי גז אפשר לזהות את מקור הדליפה – שמה ריכוז הגז יהיה הגבוה ביותר. חשוב לציין שהגז איננו מסוכן, לא לכם ולא לסביבה. יחד עם זאת, האמצעי היעיל ביותר, ככל שהנסיבות מאפשרות להשתמש בו – הוא צילום תרמי לאיתור נזילות.

מדוע יש לזהות את מוקד הדליפה כמה שיותר מוקדם

שימוש בניסוי וטעיה לזיהוי מקור הדליפה איננו יעיל משתי סיבות עיקריות. ראשית, זמן האיתור יכול להתארך, ומדובר בזמן יקר. חשוב מכך, ככל שאנו מתרחקים מנקודת הזמן בה התחילה הדליפה, הנזק מצטבר ומתפשט. הקדמה מירבית באיתור ובטיפול יכולה לחסוך נזקים נוספים, חלקם עלולים להיות בלתי הפיכים.
שימוש באמצעים טכנולוגיים, ובראשם איתור נזילות במצלמה תרמית, הוא המענה המדויק למקרים אלה. האיתור נעשה במהירות וביעילות, אפילו עוד לפני שסממנים חיצוניים מופיעים בבית. אם זיהיתם חשבון מים מנופח, ריחות של טחב או כל סימן אחר לנזילה – תוכלו להקדים את הכתם ולטפל בדליפה לפני שיהיה מאוחר מדי.

לפרטים נוספים אודות איתור נזילות, אנא צרו קשר בטל' – 072-3301506

שתפו את המאמר

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב print
שיתוף ב email
איתור נזילת מים, רטיבות בתקרה
נזקי מים

בניגוד לקלישאה הרווחת, דווקא מים הם טעם החיים. מים מקיפים אותנו בכל מקום, ואנו עצמנו עשויים ברובנו מים. בלי אוכל

WhatsApp chat
נגישות

הבית נשאר יבש
עם AT-tec!

תאמו עם המומחים שלנו בדיקה מקיפה לאיתור נזילות וליקויי בניה

 

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם