איתור נזילה בצנרת

pipe-406906_1280

רבים מאיתנו מכירים את הסיטואציה הזו. כתם מתחיל להתפשט בקיר, וההבנה מתחילה לחלחל. לעיתים לא מדובר בקיר אלא בארון, ולעיתים לא מדובר בכתם אלא בצבע מתקלף או אפילו בסתם ריח רע. ככה או ככה, אתם מבינים שיש לכם נזילה מאחד הצינורות בבית. אין ספק, נזילה בצנרת יכולה להיות עסק ביש של ממש, ולכן חשוב לאתר אותה בהקדם האפשרי ולטפל בה כמה שיותר מהר.

נזילה נגרמת לרוב מפגיעה ישירה בצינור, לעיתים באמצעות חפץ קטן כמו מסמר או פטיש, ולעיתים באמצעות כלים מסיביים יותר כמו בזמן שימוש במקדחות וכלי עבודה גדולים במהלך שיפוץ. עם זאת, לעיתים הנזילה מתרחשת כתוצאה מעייפות החומר, ואז היא לרוב תתחיל בנקודת מפרק או מחבר בין שני צינורות או יותר. נזילות כאלו לרוב מתחילות כמפגע נקודתי מאוד, ויותר קשה לעלות עליהן בזמן.

כמובן שהנזילה לא חייבת להתרחש בצנרת בתוך הבית. יכול להיות שמדובר במערכת ניקוז המותקנת בגינה, או שהנזילה התרחשה בצינור הממשיך אל מחוץ לבית עצמו. כך או כך, צריך להבין איך מתמודדים עם מצב כזה.

קרה אסון?

מלבד העובדה שנזילה היא דבר שבהחלט לא נעים להתעסק אתו, חשוב מאוד להבין מה ההשלכות שעלולות להיות לנזילה כזו כדי להבין שיש לטפל בה בהקדם האפשרי. נזילה יכולה לגרום למגוון רחב של בעיות, החל מפגיעה ברכוש וכלה בפגיעה בנפש חס וחלילה. היות ונזילות נוטות להתפשט במהירות רבה, ישנה חשיבות עליונה לאיתור מוקדם של מקור הנזילה ולטיפול מואץ בבעיה כדי להגיע לפתרון בהקדם ולמנוע את התפשטות הנזק.

זו הסיבה שעם הופעת החשד הראשון להימצאות של נזילה, מומלץ מאוד להזמין איש מקצוע מנוסה שיוכל לאתר את מקור הנזילה בצנרת וידע מה צריך לעשות על מנת לטפל בה מהשורש ולתקן אותה. על מנת לעשות זאת, הוא יעבוד בשני שלבים, הכוללים את איתור מקור הנזילה ואת תיקון הצינור עצמו.

איך זה עובד?

ראשית, אינכם רוצים להרוס קיר שלם של הבית על מנת לאתר הריסה. הנקודה שבה אתם רואים את הרטיבות לא חייבת להיות הנקודה שבה הנזילה התחילה, אלא מדובר בנקודה שבה המים נאגרים. המאתר המוסמך יבחר את השיטה המתאימה מתוך שלל כלים טכנולוגיים העומדים לרשותו, ובאמצעותה יזהה את המיקום המדויק של הנזק בצינור ואת מקור הנזילה בצנרת. כאן ניסיונו של המאתר חשוב מאוד, שכן קריאה לא נכונה של הנתונים המתקבלים מהמכשירים עלולה להתבטא בפספוס של נזילה משמעותית בצנרת.

ברגע שאותר מקורה של הנזילה, יחדיר הטכנאי יריעת פיברגלס המצופה דבק חזק מאוד שנדבק לדפנות הפנימיות של הצינור. כאשר הוא מגיע לנקודת הנזילה, מנפח הטכנאי בלון שדוחק את היריעה כנגד הצינור ובכך בעצם אוטם את הדליפה. התהליך בעצם דומה מאוד להתקנת סטנט אצל מצונתרי לב.

למידע נוסף אודות איתור נזילות בצנרת

שתפו את המאמר

Share on facebook
Share on twitter
Share on print
Share on email
איתור נזילה בדירה

אחת הסכנות הגדולות ביותר המאיימות על שלמות הבית שלכם, היא נזילת מים. הסיבה לכך היא שנזילה עלולה לגרום לשלל בעיות,

WhatsApp chat
נגישות
לנזילות יש תכונה להתפשט
אנחנו עובדים בהתאם להוראות משרד הבריאות ובמיגון מלא
אנחנו עובדים בהתאם להוראות משרד הבריאות ובמיגון מלא
איתור נזילות ע"י חברה מקצועית
השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם