איך נאתר נזילה באמצעות מצלמה טרמית

1stBG2-1.png

נזילה, בין אם היא גלויה ובין אם היא נסתרת, יכולה להיות תקלה של ממש. כזו הפוגעת באיכות הסביבה ובייחוד כשמדובר באירוע מתמשך, כזו שפוגעת באיכות ובטיב המבנה וגם כזו המשפיעה רבות על השוהים, מבחינה רפואית, במקום כדרך קבע או באופן זמני. כאשר הנזילה איננה נראית לעין איתורה יכול להיות אתגר של ממש, אולם בזכות הפיתוחים החדשניים של השנים האחרונות, גם כאן מוצע פתרון יעיל באמצעות מצלמה תרמית מתוחכמת, המסוגלת לזהות, על ידי הפרשי טמפרטורה, את מיקומה המדויק של הנזילה ואת שלל מאפייניה.

איך זה עובד

הצבעים שרואים בתמונה מעידים על טמפרטורות שונות. במקרים בהם ישנה נזילה, יופיעו לרובה צבעים "קרים" (גוונים שונים של כחול) וכך יתאפשר זיהוי נקודת הנזילה. אינסטלטור מיומן, לאחר קריאת התוצאות, יוכל להציע את הפתרון המתאים לתיקונה, תוך בחינת אפשרויות שונות ומחירים שונים. מסיבה זו פענוח התוצאות בצורה מקצועית הוא הכרחי, לא פחות מהשימוש במצלמה. רק כאשר מפענחים כהלכה את התוצאה ניתן לגשת למשימה הבאה – לתיקון הנזילה.

איתור נזילות במצלמה תרמית הוא שירות ייחודי המוצע כיום על ידי המומחים בתחום. אלה, נעזרים בציוד חדשני ומתקדם מאד בתצורת דגמי מצלמות תרמיות יעילות, העוזר באיתורה הממוקד של הנזילה. זו יכולה להיות נזילה פשוטה או נזילה מורכבת יותר, נזילה בבית פרטי, במשרד או בבית עסק גדול, איתורה המוקדם של הנזילה יכול לעשות את כל ההבדל בין נזק שקל לתקנו לבין כזה שפחות.

איכות ומקצועיות

השימוש במצלמה תרמית יכול לחסוך את עוגמת הנפש הרבה ואת ההוצאה הכספית הגבוהה המעורבות באיתור הנזילה. בזכות המצלמה אין צורך בשבירת קירות ובהתערבות המובילה לנזקים שונים המצדיקים תיקון ושיפוץ לעיתים. לא צריך לשבור גם מרצפות, ולמעשה אין התערבות "כירורגית" כמעט, למעט החדרת המצלמה לאזור שבו ישנו חשש מנזילה. הדבר רלוונטי לאיתור נזילות בתשתיות תת קרקעיות, איתור נזילות בחלקם החיצוני של המבנים, איתור נזילות בבריכות שחייה וגם במאגרים שונים. העובש המסוכן, הפטריות והקירות המתקפלים הנלווים לכך, את כל אלה ניתן למנוע בקלות רבה על ידי שימוש במערכת מיוחדת לאיתור נזילה.

כדי לוודא שאכן נעזרים בכתובת הנכונה, כדאי מאד להקפיד לפנות לחברה מומחית ומנוסה. חברה כזו עוקבת באופן תדיר אחר החידושים והפיתוחים בתחום זה ובוחרת להשתמש בציוד החדשני והיעיל ביותר. במידה ויש חשש מנזילה, ואף לאחר זיהוי רמזים שונים המעידים על כך, כדאי לפנות ישירות אל החברה ולבחון מולה באילו אמצעים היא נעזרת כדי לאתר נזילה אפשרית. השימוש במצלמה תרמית הוא פתרון של השנים האחרונות שנולד בשל צורך רב באיתור נזילות ללא שבירת קירות. יש להבין לעומק כיצד עובדת המצלמה וגם את הממצאים שהיא מעלה לאחר השימוש בה.

שתפו את המאמר

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב print
שיתוף ב email
WhatsApp chat
נגישות

הבית נשאר יבש
עם AT-tec!

תאמו עם המומחים שלנו בדיקה מקיפה לאיתור נזילות וליקויי בניה

 

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם